Сетевой маркетинг

Если в предыдущие несколько лет декларация не подавалась:

1. накладывается-ли в этом случае штраф и какой?

по поводу штрафных санкций налоговая дает вот такое раз"яснение:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2008 р. N 10212/Ф/17-0215

Щодо обов'язкового подання декларації про майновий стан і доходи громадян

Державна податкова адміністрація України розглянула лист і повідомляє.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Обов'язкове подання декларації про майновий стан і доходи передбачено Законом України від 22 травня 2003 року N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб".

Пунктом 18.9 статті 18 цього Закону встановлено, що форма річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) визначається центральним податковим органом та узгоджується з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики, і є єдиною для всіх законодавчо встановлених випадків її подання. Форма декларації повинна відповідати умовам, встановленим цим пунктом, містити інформацію, достатню для визначення суми податкових зобов'язань платника, або суми бюджетного відшкодування надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит.

Відповідно до підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181) якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, то платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Податкове зобов'язання, обчислене органом державної податкової служби, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, коли платник податку оскаржує податкове зобов'язання в адміністративному або судовому порядку (підпункт 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону N 2181).

Відповідальність у вигляді штрафних санкцій за порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання передбачена Законом України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Статтею 1 Закону N 2181 визначено, що штрафна санкція (штраф) - це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платників податків у зв'язку з порушенням ними правил оподаткування, визначених відповідними законами.

До таких платників, що сплачують податкові зобов'язання з порушенням строків, визначених Законом N 2181, застосовуються штрафні санкції згідно з підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону N 2181.

Зокрема, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених Законом N 2181, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також, відповідно до пп. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону пеня нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

У разі несплати узгодженої суми податкового зобов'язання або штрафу в установлений термін, така сума визнається сумою податкового боргу і до неї застосовуються процедури стягнення на загальних підставах.

Заступник Голови ДПА України


Похожие записи:
  1. так я и не говорю, что пришла и на тебе золотые горы)))
  2. Сервис бесплатных объявлений «Россия Online»
  3. Синдром Маленькой Серой Птички или Что Делать С Отказами
  4. Ни Бог, ни царь и не герой.
  5. Репутация сетевого маркетинга.
  6. В прошлом году безобразная конъюнктура фондового рынка не позволила паевым фондам получить высокий
  1. Почему сетевой маркетинг? Ответ Дональда Трампа
  2. Тема: Сетевой маркетинг на примере компании Amway
  3. Кабан, Хомут и Сетевой Маркетинг
  4. Секреты успешной работы в МЛМ
  5. ОПАСНОСТИ В РЕКРУТСКОМ МЛМ